Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od poprawnego i starannego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: